Usługi glazurnicze, układanie płytek Warszawa

Usługi glazurnicze w Warszawie

Usługi glazurnicze wymagają profesjonalnego sprzętu i wieloletniego doświadczenia, a także dokładności i staranności wykonania. Przed ich wykonaniem należy odpowiednio sprawdzić podłoże i przygotować je, np.: poprzez gruntowanie, wyrównanie podłoża, ewentualne wykonanie izolacji, itp. Przy układaniu płyt niezbędne otwory oraz szlifowanie krawędzi wykonujemy za pomocą profesjonalnych narzędzi.

Układamy również płyty wielkoformatowe np. 300×150 – megagabaryty. Do wykonania tych prac konieczne jest użycie profesjonalnych narzędzi renomowanych firm oraz stosowanie odpowiednich materiałów do klejenia płyt klasy C2S2. Wiele firm nie podejmuje się układania tych płyt z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Usługi te wykonujemy na terenie Warszawy i okolicach.

Zakres usług glazurniczych

  • układanie: glazury, terakoty, gresu, mozaiki, marmuru – kamienia, itp..
  • szlifowanie narożników zewn. glazury, terakoty, gresu, kamienia
  • montaż cokołów ceramicznych
  • skucie starych płytek i wyrównanie podłoża
  • wykonanie różnego rodzaju półek z glazury
  • obmurowanie wanien, brodzików
  • murowanie brodzików z izolacją
  • biały montaż

Układanie glazury w Warszawie

Niektóre prace wykończeniowe można wykonać samemu, lecz istnieją też takie, które powinni wykonywać wyłącznie specjaliści. Do tych drugich niewątpliwie nalezą prace glazurnicze, czyli wykładanie ścian i podłóg płytkami. Choć w teorii szlifowanie lub cięcie, a następnie układanie kafelków z ceramiki, kamienia czy terakoty, wydaje się stosunkowo prostym zadaniem, to wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia, pozwalającego na precyzyjne wykonanie tych prac. Ostateczny efekt zależy od odpowiedniego przygotowania powierzchni, a także estetycznego zamontowania płytek. Jedynie posiadający wprawę fachowiec zagwarantuje w pełni satysfakcjonujące wykończenie. W branży glazurniczej działa wiele firm, dlatego warto sprawdzić, czy posiadają jakieś rekomendacje oraz zapoznać się dokładnie z ich ofertą. Kładzenie płytek to zbyt istotne zadanie, by powierzać je fachowcom niecieszącym się dobrą opinią. Dlatego właśnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które przyniosły zadowolenie wielu Klientom.

Profesjonalne układanie płytek w Warszawie

Oferujemy Państwu kompleksowy zakres usług, obejmujący skuwanie starych płytek, właściwie przygotowanie powierzchni ścian i podłóg, a także cięcie, szlifowanie oraz układanie każdego rodzaju kafelków. Najczęściej realizujemy takie zalecenia, jak:

-układanie glazury, czyli płytek fajansowych. Wykonuje się je z ceramiki podobnej do porcelany, a następnie pokrywa szkliwem w celu zabezpieczenia przed wchłanianiem wilgoci. Płytki tego typu są lekkie, ale też kruche, dlatego ich obróbka wymaga ogromnej precyzji. Nadają się wyłącznie do użytku na wewnętrznych ścianach

– układanie gresu, czyli ceramiki wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu zyskuje większą twardość i wytrzymałość. Tego typu płytki są bardziej odporne na uszkodzenia oraz zmienne temperatury, dlatego stosuje się je nawet na zewnątrz

– układanie terakoty, nazywanej też płytkami kamionkowymi. Do ich produkcji używa się oczyszczonej gliny drobnoziarnistej. Charakteryzują się większą wytrzymałością od glazury, dlatego mogą posłużyć do wyłożenia podłogi.

Usługi glazurnicze w Warszawie

Mając na uwadze zadowolenie naszych Klientów, przed rozpoczęciem prac starannie planujemy cały układ płytek. Doświadczony glazurnik wie, jak istotne znaczenie ma symetryczne rozmieszczenie kafelków wokół okna lub drzwi, a także umieszczenie przyciętych kafelków w mniej widocznych miejscach, czyli tuż przy podłodze oraz w kątach pomieszczeń. Pamięta również o zostawieniu odpowiedniej spoiny na fugę, której szerokość należy dostosować do wymiarów płytek. Glazurnictwo wymaga nie tylko odpowiedniego doświadczenia, ale też profesjonalnego sprzętu. Nasza firma wykorzystuje najnowsze, sprawdzone technologie, dzięki którym realizacja zleceń staje się nie tylko szybsza, ale też bardziej precyzyjna. Równe przycięcie płytek, a także dokładne wycięcie otworów na włączniki światła, gniazdka elektryczne, rury i inne elementy, to gwarancja atrakcyjnego wyglądu pomieszczenia, a z naszymi narzędziami nie sprawi to żadnych problemów.

Cennik za usługi glazurnicze

Przed zatrudnieniem glazurnika, warto sprawdzić, jaka jest za układanie płytek cena. Warszawa to miasto, w którym działa wiele podobnych firm, dlatego staramy się oferować jak najbardziej konkurencyjne ceny, całkowicie adekwatne do jakości wykonanych prac. Koszt usług zależy od różnych czynników, np. od tego, czy trzeba skuwać stare kafelki, od rozmiarów pomieszczenia, a także od rodzaju płytek. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego w cenniku nie podajemy konkretnych kosztów, lecz ich zakres. Proponowaną sumę podajemy zawsze po zapoznaniu się ze szczegółami danej realizacji. Koszt może się nieznacznie zmienić ze względu na niedające się przewidzieć okoliczności podczas prac. Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć więcej na temat naszych usług, zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową. Z przyjemnością udzielimy też dodatkowych informacji – wystarczy skorzystać z zamieszczonych na stronie danych kontaktowych.

Cennik usług glazurniczych